Intervenție cu elicopterul SMURD pe o pârtie din Poiană
Elicopterul SMURD de la Brașov a intervenit în această după amiază în zona Cabanei Postăvaru, pentru a acorda asistență medicală unei femei de 45 de ani.
![Intervenție cu elicopterul SMURD pe o pârtie din Poiană](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F2%2F22%2F122315%2F1710502617-585a22bb.jpg&w=960&h=540&c=1)
22 Februarie 2023, 17:42
Elicopterul SMURD de la Brașov a intervenit în această după amiază în zona Cabanei Postăvaru, pentru a acorda asistență medicală unei femei de 45 de ani.
“Victima era constientă, a suferit un traumatism cranio cerebral, o fractură la unul din membrele inferioare și a fost transportată la UPU Brașov”, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Brașov, maior Ciprian Sfreja.