La Brașov nicio persoană nu este infectată cu coronavirus
35 de persoane sunt carantinate și 234 de persoane sunt în autoizolare.
![La Brașov nicio persoană nu este infectată cu coronavirus](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F3%2F12%2F23675%2F1710501792-694d1843.jpg&w=960&h=540&c=1)
12 Martie 2020, 12:05
La Brașov nicio persoană nu este infectată cu coronavirus, 35 de persoane sunt carantinate și 234 de persoane sunt în autoizolare. Există și 1 caz suspect de infectare cu COVID-19, potrivit Direcției de Sănătate Publică Brașov.
Un bărbat de 29 ani, din localitatea Brașov , reîntors în data de 11 martie din Italia, Milano, cu febra și tuse, a fost consultat la Spitalul de Boli Infecțioase Brașov. Acesta este suspect de infectare cu COVID-19. El este internat și au fost recoltate probe care vor fi analizate la Spitalul de Boli Infecțioase din Brașov.