Licitația pentru ridicarea deșeurilor de la populație, anulată. Din nou
Licitația pentru atribuirea contractului de ridicare a deșeurilor menajere de la populație a fost anulată, Consiliul Naţional de Soluţionare a Contestaţiilor - CNSC emițând o decizie în acest sens.
![Licitația pentru ridicarea deșeurilor de la populație, anulată. Din nou](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2019%2F10%2F15%2F13905%2F1710501720-9ea711b7.jpg&w=960&h=540&c=1)
15 Octombrie 2019, 10:09
Licitația pentru atribuirea contractului de ridicare a deșeurilor menajere de la populație a fost anulată, Consiliul Naţional de Soluţionare a Contestaţiilor - CNSC emițând o decizie în acest sens.
Aceasta a fost cea de-a doua licitație anulată. Ea a fost lansată în luna august a acestui an. Contractul este pe opt ani și are o valoare estimată de peste 700 de milioane lei. Chiar dacă acestă licitație a fost anulată, ridicarea deșeurilor menajare de la populație va fi făcută fără probleme, dau asigurări reprezentanții municipalității. Asta pentru că Primăria Braşov a semnat un contract valabil până în anul 2021, care poate fi reziliat în momentul în care se finalizează licitaţia pentru concesionara acestui servicu.