"Mari geografi brașoveni", la Muzeul "Casa Mureșenilor" Brașov
"Mari geografi brașoveni"la Muzeul "Casa Mureșenilor" Brașov!
!["Mari geografi brașoveni", la Muzeul "Casa Mureșenilor" Brașov](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2019%2F10%2F18%2F14205%2F1710501722-c813f2a5.jpg&w=960&h=540&c=1)
18 Octombrie 2019, 12:36
„Mari geografi brașoveni” la Muzeul „Casa Mureșenilor” Brașov! Este vorba despre simpozionul ce se desfășoară în parteneriat cu Inspectoratul Școlar al Județului Brașov, Societatea de Geografie din România − filiala Brașov și sub Înaltul Patronaj al Diviziei de Istorie a Științei din cadrul Academiei Române.
„Centenarul Universității Dacia Superioară din Cluj” este tema aleasă pentru acest an, prilejuită de aniversarea a 100 de ani de universitate românească la Cluj Napoca.
În cadrul evenimentului vor fi decernate premii elevilor participanţi la olimpiadele judeţene şi naţionale de geografie.
Simpozionul „Mari geografi brașoveni” a început vineri, la ora 10.00.