Ministrul Mediului " vizită de lucru la Brașov
După nici o lună de la ultima vizită, Ministrul Mediului, Apelor și Pădurilor, Costel Alexe, a revenit, astăzi la Brașov.
![Ministrul Mediului " vizită de lucru la Brașov](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F7%2F6%2F38735%2F1710501884-9dfef8f9.jpg&w=960&h=540&c=1)
06 Iulie 2020, 10:45
După nici o lună de la ultima vizită, Ministrul Mediului, Apelor și Pădurilor, Costel Alexe, a revenit, astăzi la Brașov.
Agenda oficialului cuprinde, în prima parte a zilei, o vizită la rampa ecologică Fin-eco, unde ar trebui închise celulele nr. 1 și 2, și o dezbatere privind Strategia Forestieră Națională, eveniment care se va desfășura în Aula Universității Transilvania.
În a doua parte a zilei, ministrul va avea o întâlnire, la Consiliul Județean Brașov, cu responsabilii din domeniul protecției mediului și cu reprezentanții administrațiilor locale și județene, pentru a discuta despre calitatea aerului în municipiul Brașov și despre închiderea rampei de deșeuri industriale nepericuloase de la Timiș-Triaj.
Vizita lui Costel Alexe se va încheia spre finalul zilei după întâlnirea cu producătorii locali din județul Brașov, ocazie cu care va fi abordată procedura de obținere a mărcii înregistrate „Produs în arie naturală protejată”.