Poliția Locală Brașov are, de astăzi, o nouă conducere
Director executiv nou la Poliția Locală Brașov.
![Poliția Locală Brașov are, de astăzi, o nouă conducere](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F4%2F2%2F190625%2F171205313240c2ba42.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Ruxandra Stoica, 02 Aprilie 2024, 13:15
Violeta Iuliana Lupulescu este noul director executiv al instituției, pus în funcție pentru o perioadă nederminată.
Până de curând, Violeta Iuliana Lupescu a ocupat funcția de Șef Serviciu în cadrul Poliției Locale, mai exact la Biroul Protecției Mediului și Activităților Comerciale.
În ultima perioadă, interimatul instituției a fost asigurat de Ion Pântea, asta după ce, fostul șef Nicolae Aldea a fost destituit din funcție prin dispoziția primarului, iar litigiul din instanță nu a fost încă soluționat.