Primăria Făgăraș a decis interzicerea tuturor evenimentele organizate pe raza municipiului până în data de 31 martie
Primăria Făgăraș a decis luni, 9 martie, interzicerea tuturor evenimentele organizate pe raza municipiului Făgăraș până în data de 31 martie.
![Primăria Făgăraș a decis interzicerea tuturor evenimentele organizate pe raza municipiului până în data de 31 martie](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F3%2F10%2F23425%2F1710501791-cc94732b.jpg&w=960&h=540&c=1)
10 Martie 2020, 14:48
Primăria Făgăraș a decis luni, 9 martie, interzicerea tuturor evenimentele organizate pe raza municipiului Făgăraș până în data de 31 martie.
Măsura a fost luată în urma consultărilor cu reprezentanții DSP Brașov, în contextul epidemiologic cauzat de Sindromul Respirator Acut cu noul coronavirus COVID-19.
Termenul limită poate fi prelungit în funcție de evoluția situației.
"Măsurile sunt necesare pentru prevenirea răspândirii virusului, conform deciziilor luate la nivel național și județean, și le-am aplicat în urma consultărilor pe care le-am avut în această dimineață cu reprezentanții DSP Brașov. Ne-am dotat cu toate materialele necesare în cazul unei eventuale intervenții: măști, dezinfectanți, combinezoane. Nu se pune problema de panică,pentru că sunt, repet, măsuri preventive", a declarat primarul municipiului Făgăraș, Gheorghe Sucaciu.