Proiect pilot, achiziții publice centralizate, la Brașov
Acesta este obiectul unui protocol încheiat între administrația județeană și Agenția Națională pentru Achiziții Publice, aprobat astăzi în ședința de plen a forului județean brașovean.
![Proiect pilot, achiziții publice centralizate, la Brașov](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F3%2F30%2F127745%2F1710502648-4c87f7f3.jpg&w=960&h=540&c=1)
30 Martie 2023, 18:27
Proiect pilot în județul Brașov pentru achiziții publice centralizate.
Acesta este obiectul unui protocol încheiat între administrația județeană și Agenția Națională pentru Achiziții Publice, aprobat astăzi în ședința de plen a forului județean brașovean.
"Un protocol pe care îl facem pentru a avea o unitate centralizată de achiziții publice la nivelul Consiliului Județean, Consiliul Județean fiind unul dintre cele patru unități administrativ-teritoriale de la nivel național, unde începem acest proiect pilot pentru a demara achiziții centralizate pentru mai multe instituții care sunt în subordinea noastră", a declarat președintele CJ Brașov, Adrian Veștea.
În acest mod, administraţia judeţeană ar putea obţine preţuri mai bune pentru consumabile şi alte materiale pentru toate instituțiile din subordine.