Proiectele propuse pentru bugetarea participativă intră în etapa prelungirilor, până în iunie
Atenție, brașoveni! Mai puteți vota cele 22 de proiectele propuse pentru bugetare participativă până în 2 iunie.
![Proiectele propuse pentru bugetarea participativă intră în etapa prelungirilor, până în iunie](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F4%2F27%2F30645%2F1710501832-57c52c8f.jpg&w=960&h=540&c=1)
27 Aprilie 2020, 15:24
Atenție, brașoveni! Mai puteți vota cele 22 de proiectele propuse pentru bugetare participativă până în 2 iunie.
Municipalitatea a decis să prelungească cea de-a doua etapă de votare a proiectelor rămase în cursa pentru finanțare. Asta pentru că suntem și în pandemie de coronavirus și nu am avea o imagine corectă a opțiunilor brașovenilor, susțin reprezentanții municipalității.
Proiectele pot fi votate pe site-ul Primăriei – brasovcity.ro, în secțiunea de bugetare participativă. Proiectele ce vor primi cele mai multe voturi în prelungiri vor fi anunțate în 9 iunie.