Provocare pentru studenții brașoveni: "Brașov 1987, 35 de ani după"
Cum văd Brașovul după 35 de ani de la momentul 15 noiembrie 1987, în clipuri de maxim 3 minute. Este provocarea pe care le-o lansează studenților de la Sociologie și Litere reprezentanții Facultății de Sociologie și comunicare a Universității Transilvania.
![Provocare pentru studenții brașoveni: "Brașov 1987, 35 de ani după"](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2022%2F11%2F15%2F113625%2F1710502531-b7794fa6.jpg&w=960&h=540&c=1)
15 Noiembrie 2022, 16:04
Cum văd Brașovul după 35 de ani de la momentul 15 noiembrie 1987, în clipuri de maxim 3 minute. Este provocarea pe care le-o lansează studenților de la Sociologie și Litere reprezentanții Facultății de Sociologie și Comunicare a Universității Transilvania.
“Am vrea, împreună cu studenții, să facem o excursie în trecut, prin ochii acestora, prin filmulețe scurte, realizate cu telefonul mobil, care vor fi prezentate la începutul lunii martie. Ce s-a schimbat în Brașov în 35 de ani? sau cum văd brașovenii momentul 1987. Am zis să lăsăm tema suficient de largă”, a explicat conf. dr. Florin Nechita, prodecan al Facultății.
Clipurile vor fi prezentate în săptămâna aniversară a Universității Transilvania, care începe din 1 martie, ziua instituției de învățământ superior din Brașov.