Săptămâna viitoare începe cu restricții de circulație, la Braşov
Săptămâna viitoare începe cu restricții de circulație, pe anumite străzi din municipiu.
![Săptămâna viitoare începe cu restricții de circulație, la Braşov](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2019%2F9%2F13%2F11335%2F1710501704-ee7cfab8.jpg&w=960&h=540&c=1)
13 Septembrie 2019, 13:52
Săptămâna viitoare începe cu restricții de circulație, pe anumite străzi din municipiu.
În perioada 16.09 – 18.09.2019, trecerile de pietoni de la intersecția străzilor Iuliu Maniu și Castanilor vor fi deviate pentru lucrări de subtraversare a canalului Timiș.
Tot pe strada Castanilor, pe partea dreaptă, circulația rutieră va fi restricționată pe sensul de mers către Bulevardul 15 Noiembrie, până în 27 septembrie, pentru lucrări de modernizare a rețelelor de apă.
Lucrarea face parte dintr-un contract de reabilitare și extindere a reţelelor publice de distribuție apă potabilă din municipiul Brașov, care a început în luna august a anului trecut și care se va derula până în februarie 2020.
Valoarea întregului contract este de aproximativ 19,24 milioane de lei, inclusiv TVA.