Școala din Șoarș, în online până în 1 octombrie
Școala Gimnazială din Șoarș a trecut în scenariul roșu, au anunțat reprezentanții Prefecturii Brașov.
![Școala din Șoarș, în online până în 1 octombrie](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F9%2F29%2F42835%2F1710501917-81a8daf9.jpg&w=960&h=540&c=1)
29 Septembrie 2020, 14:16
Școala Gimnazială din Șoarș a trecut în scenariul roșu, au anunțat reprezentanții Prefecturii Brașov.
Elevii și profesorii vor continua cursurile, indiferent de nivelul școlar, de acasă, din online, până în data de 1 octombrie. Reamintim că la minim 3 cazuri confirmate de Covid 19 într-o unitate, aceasta intră în scenariul roșu.
În municipiu, la acest moment, în scenariul roșu este doar Grădinița cu program prelungit nr. 9. Copiii și personalul grădiniței stau acasă 2 săptămâni, începând din 24 septembrie.
Pe de altă parte, Școala Gimnazială Ghimbav, care a redeschis anul școlar în scenariul roșu, a trecut deja în scenariul galben. Grădinița din Ghimbav, arondată Școlii, este și ea în scenariul galben.