Scripcaru și Căncescu, achitați în dosarul "Farmacia"
Magistrații Tribunalului Covasna s-au pronunțat, astăzi, în dosarul "Farmacia".
![Scripcaru și Căncescu, achitați în dosarul "Farmacia"](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F2%2F18%2F21935%2F1710501783-4c289878.jpg&w=960&h=540&c=1)
18 Februarie 2020, 16:58
Magistrații Tribunalului Covasna s-au pronunțat, astăzi, în dosarul „Farmacia”, în care primarul municipiului Brașov, George Scripcaru, și fostul președinte al Consiliului Județean Brașov au fost acuzați de abuz în serviciu.
Instanța a achitat pe toți inculpații, pe lângă cei doi, în dosar mai fiind inculpați Matei Gavril, Grama Lucia Cristina, Paraschiv Nicolae, Dumitrescu Maria, Rad Emeșe și Sfarghiu Tudor Octavian.
Dosarul a fost trimis în instanță din 2016.