Sute de copii, la "Școala Altfel" de la sediul pompierilor brașoveni
Sediul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Brașov s-a transformat, astăzi, într-o "Școală Altfel". Pompierii brașoveni s-au întâlnit cu sute de de copii curioși să afle cu ce se ocupă aceștia.
![Sute de copii, la "Școala Altfel" de la sediul pompierilor brașoveni](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F3%2F31%2F127965%2F1710502649-a0f3b755.jpg&w=960&h=540&c=1)
31 Martie 2023, 19:31
Sediul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Brașov s-a transformat, astăzi, într-o ”Școală Altfel”. Pompierii brașoveni s-au întâlnit cu sute de de copii curioși să afle cu ce se ocupă aceștia.
Cei mici s-au dovedit a fi încântați și de modul în care se protejează servanţii pompieri pe timpul incendiilor cu ajutorul aparatului de respirat cu aer comprimat și a căştii de protecţie.