Trafic restricționat de Ziua Națională
Articol de Nucu Jalea, 26 Noiembrie 2025, 15:18
Cu ocazia sărbătoririi Zilei Naționale a României, pe Bulevardul Eroilor și în zona Pieței Tricolorului va avea loc o ceremonie militară și una religioasă, începând cu ora 12.00.
La evenimente vor participa efective aparținând Ministerului Apărării Naționale, Ministerului Afacerilor Interne și Grupului de luptă Francez AIGLE dislocat la Cincu.
La festivitate vor lua parte oficialități locale, cadre militare din structuri aflate în compunerea Garnizoanei Brașov, cadre militare în rezervă, în retragere și veterani. Pe perioada desfășurării evenimentului vor exista restricții de circulație.
Astfel, se va închide traficul pe b-dul. Eroilor și pe străzile adiacente, între sensul giratoriu din intersecția str. Lungă - b-dul. Eroilor și Teatrul Sică Alexandrescu, între orele 11.20 - 13.10.
În încheierea ceremoniei vor defila, prezentând onoruri publicului prezent la eveniment, aproximativ 210 militari aparținând MApN, MAI și ai Grupului de luptă Francez.
CITEȘTE ȘI: Traseele Via Transilvanica, nerecomandate iarna












