Trei incendii, în trei ore
Trei incendii în trei ore s-au produs ieri în localităţi din jumătatea de nord a judeţului Brașov
![Trei incendii, în trei ore](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2022%2F8%2F30%2F105365%2F1710502484-58d20175.jpg&w=960&h=540&c=1)
30 August 2022, 07:00
Trei incendii au avut loc, ieri după-amiază, în decurs de trei ore, în trei localităţi din jumătatea de nord a judeţului Braşov, care se confruntă cu ploi şi vijelii. Niciunul dintre acestea nu s-a soldat cu victime, a anunţat ISU Braşov. Conform sursei citate, primul incendiu a fost anunţat în jurul orei 16.00, în localitatea Ohaba, unde a luat foc o şură.
S-a intervenit cu 3 autospeciale cu apă şi spumă, dintre care una aparţinând pompierilor voluntari din Şinca. Cel de-al doilea incendiu, tot la o şură, a avut loc în jurul orei 17.00 în localitatea Viştea de Sus, unde focul a fost lichidat cu două autospeciale de stingere. În jurul orei 18.00, o a treia şură a luat foc în localitatea Dăişoara. Pentru stingerea acestui incendiu au intervenit pompieri cu 5 autospeciale de stingere, două de la Punctul de lucru Homorod al ISU Braşov, două de la SVSU Hoghiz şi una de la pompierii voluntari din Rupea.