Valer Rus a revenit în funcția de director al Muzeului Casa Mureșenilor
Valer Rus revine în postul de director al Muzeului Casa Mureșenilor. Acesta a fost numit, interimar, pentru o perioadă de 120 de zile.
![Valer Rus a revenit în funcția de director al Muzeului Casa Mureșenilor](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2019%2F7%2F18%2F7685%2F1710501683-e149e2dd.jpg&w=960&h=540&c=1)
18 Iulie 2019, 16:25
Valer Rus revine în postul de director al Muzeului Casa Mureșenilor.
Acesta a fost numit, interimar, pentru o perioadă de 120 de zile.
Din aprilie Valer Rus , a ocupat functia de manager interimar al Muzeului de Etnografie Brașov, înlocuind-o pe Ligia Fulga, fostul director, care a ieșit la pensie. Acum, Valer Rus a revenit pe postul din care s-a autosuspendat cât timp a condus Muzeul de Etnografie.
În schimb, Muzeul de Etnografie va fi condus de istoricul Alexandru Stănescu. El a câștigat această poziție prin concurs și urmează să preia oficial postul de săptămâna viitoare.