Vama Buzăului închide spațiile de zimbri. Șase persoane se află în izolare, în comună
Vama Buzăului închide spațiile de zimbri. Șase persoane se află în izolare, în comună.
![Vama Buzăului închide spațiile de zimbri. Șase persoane se află în izolare, în comună](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F3%2F18%2F24305%2F1710501795-bc77be12.jpg&w=960&h=540&c=1)
18 Martie 2020, 15:59
Primarul comunei Vama Buzăului, județul Brașov, Tiberiu Nicolae Chirilaș ne-a declarat că aplică măsurile noi care se impun în localitatea pe care o administrează, respectând legea și, mai ales, pentru că deja are persoane aflate în izolare.
"Tocmai am ieșit de la ședința Comitetului Local de Situații de Urgență . Avem șase persoane aflate în izolare. Avem spațiu amenajat pentru carantină, bine definit, cu paturi și cu tot ce se impune. Am hotărât inchiderea spațiilor de vizitare a zimbrilor, de luni. Apărăm intrarea în localitate și facem tot ce trebuie pentru stoparea transmiterii coronavirusului. ", a declarat primarul Tiberiu Nicolae Chirilaș.