VIDEO. Ploaia abundentă din ultimele ore a făcut ravagii în județ
Ploaia abundentă din ultimele ore a făcut ravagii în județ
![VIDEO. Ploaia abundentă din ultimele ore a făcut ravagii în județ](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F6%2F11%2F36025%2F1710501866-fb59c4bd.jpg&w=960&h=540&c=1)
11 Iunie 2020, 16:46
Ploaia abundentă din ultimele ore a afectat zeci de familii din comuna Tărlungeni, mai ales în satul Zizin. Pompierii se află și acum în zonă, cu 5 motopompe și 2 autospeciale, încercând să salveze cât mai multe bunuri din gospodăriile afectate, peste 20 din localitatea Zizin și 8 din localitatea Tărlungeni. Apa a pătruns și în unele case, după cum a anunțat purtătorul de cuvânt al ISU Brașov, Ciprian Sfreja.