Zeci de copii au participat la şedinţa ordinară a Consiliului Judeţean
Peste 50 de elevi din Sighișoara și alte două localități învecinate, au participat, astăzi, în calitate de observatori, la ședința ordinară a Consiliului Județean Brașov.
![Zeci de copii au participat la şedinţa ordinară a Consiliului Judeţean](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2019%2F9%2F26%2F12645%2F1710501713-cb809a5a.jpg&w=960&h=540&c=1)
26 Septembrie 2019, 14:59
Peste 50 de elevi din Sighișoara și alte două localități învecinate, au participat, astăzi, în calitate de observatori, la ședința ordinară a Consiliului Județean Brașov.
Asociația din care fac parte elevii a primit o finanțare europeană urmând ca aceștia să ajungă, săptămâna viitoare, în plenul parlamentului de la București, pentru a putea observa cum se desfășoară lucrările și în forul legislativ.